10 pomysłów na weekend w Warszawie (25-27.10.2019)

Zgodnie z zapowiedzią, jak co czwartek, nasze 10 pomysłów na spędzenie najbliższego weekendu w Warszawie i okolicy.

Treść opisów wydarzeń oraz fotografie promujące zapożyczyliśmy z oficjalnych stron, do których można przenieść się klikając w konkretne wydarzenie. Kolejność przypadkowa.

Opera Dido and Aneas; Henry Purcell

Data: 26-27.10.2019
Miejsce: Teatr Królewski w Starej Oranżerii, ul. Agrykola 1, Warszawa
Cena: 80 – 120 PLN

Dido and Aeneas to pierwsze dzieło dramatyczne „brytyjskiego Orfeusza” – Henry’ego Purcella. Okoliczności powstania tej trzyaktowej opery do libretta Nahuma Tate’a spowijają jednak mroki historii. Oryginalny rękopis zaginął. Brak też pewności co do tego, czy prawykonanie opery w Chelsea w 1689 roku nie było w istocie wznowieniem wystawianego już wcześniej spektaklu. Pewnym jest natomiast, że w XX wieku dzieło to zyskało należytą sławę i stało się jedną z najczęściej nagrywanych oper sprzed epoki Mozarta.

Podstawą dla jednego z najgenialniejszych utworów angielskiego baroku jest historia tragicznej miłości Dydony i Eneasza, przekazana w Wergiliuszowej Eneidzie. Henry Purcell zdołał zaś przełożyć na język dźwięków dramat postaci i różnorodność emocji bohaterów. W niewielkiej pod względem rozmiarów formie kompozytor mieści bogactwo symboliki starożytnej opowieści o sile miłości i przeznaczenia.

Nie dziwi fakt, iż Dido and Aeneas jest uznawana za pierwszą angielską operę narodową. W doskonale skonstruowanym libretcie świat mitu łączy się z lokalną tradycją. Śródziemnomorską scenerię uzupełniają rysunki postaci (wiedźm i czarownic) bliższe opowieściom brytyjskim i irlandzkim, zaś w samej muzyce odnaleźć można cały wachlarz obowiązujących w tym czasie w Europie form i technik. Purcell dba bowiem o muzyczną różnorodność, doskonale integrując wzory francuskie i włoskie z angielskim folklorem.

Warsaw Motor Show

Data: 25-27.10.2019
Miejsce: Warsaw Ptak Expo; al. Katowicka 62, Nadarzyn
Cena: 70 – 250 PLN

Warsaw Motor Show to największe targi samochodowe w Polsce i jedne z największych w Europie. Po raz kolejny szykujemy dla Was jedną z największych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy. Jak co roku w Ptak Warsaw Expo czekać na Was będzie mnóstwo atrakcji, pięknych samochodów oraz znanych i lubianych osób związanych z motoryzacją. Nie może Cię tam zabraknąć!

Największe targi motoryzacyjne w Polsce – Warsaw Motor Show, to świetne miejsce by zapoznać się z aktualną ofertą samochodową producentów z całego świata. Setki premier, dziesiątki specjalnie przygotowanych stref, to tylko część atrakcji, która czeka na odwiedzających – to właśnie dlatego nie może Cię tam zabraknąć!

Kabaret Neo-Nówka “Żywot Mariana”

Data: 26.10.2019
Miejsce: Hala Znicz; ul. Bohaterów Warszawy 4, Pruszków
Cena: 60 – 90 PLN

“Żywot Mariana” – to najnowsze dzieło Kabaretu Neo-Nówka. Po sukcesie programu “Kazik Sam w domu” Neo-Nówka kontynuuje podróż w głąb duszy Polaka. “Żywot Mariana” to kabaretowy spektakl pokazujący losy statystycznego Mariana od narodzin, aż po jego kres.

Jeżeli zastanawiasz się jak żyć, to ten program jest dla Ciebie, natomiast jeżeli nie zastanawiasz się jak żyć, to ten program jest dla Ciebie. Zabawny, śmieszny, rozluźniający ale i zmuszający do przemyśleń. Taki jest “Żywot Mariana”. Program wzbogacony jest autorskimi piosenkami i oprawą muzyczną w wykonaniu Zespołu “Żarówki”. Do tego światło, dźwięk i tysiące zadowolonych widzów. Musisz to zobaczyć. Polecamy z ręką na sercu.

The DJ: Deszczu Strugi / Falcon1 / Misty

Data: 26.10.2019
Miejsce: Klub SPATiF; al. Ujazdowskie 45, Warszawa
Cena: 20 PLN

Hiphopowe, taneczne klasyki z winyli • polscy mistrzowie gramofonów • umiejętności i płytoteka • kolejna impreza z cyklu THE DJ w sobotę 26.10 !!!

• DJ Deszczu Strugi – WWO official / Prosto Label
• Dj FALCON1 – 5 tytułów Mistrza Ida Poland
• DJ MISTY – gospodarz cyklu/ Soul Service

DESZCZU STRUGI
Absolutna legenda warszawskiej i polskiej sceny hh, której nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. DJ, producent muzyczny , inżynier dźwięku, dziennikarz radiowy, członek ekipy hip-hopowej WWO .

DJ FALCON1
DJ / turntablista/producent, na scenie od 2003 roku. Aktywna postać bitew DJ-skich i turntablistycznych, posiadacz 5 tytułów Mistrza Polski IDA.
Ma na koncie kilkaset imprez w całym kraju, od największych festiwali przez wszelkiego rodzaju kluby po najciemniejsze piwnice. Grał także w Czechach, Holandii, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jego sety to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip­hopowym brzmieniem oraz szeroko pojętą elektroniką. Jako party DJ nie stroni od niczego, co niesie ze sobą dobry vibe.
Jako turntablista współpracuje z czołówką polskiej sceny hip­hopowej i nie tylko, jest członkiem ekipy JWP/BC. W 2015 wystąpił z Michałem Urbaniakiem w polskiej edycji Boiler Room. Jest także jednym z DJ­ów odpowiedzialnych za jubileuszowy “PROSTO Mixtape 15”.
Razem z Dj-em Kebsem jest założycielem SPINLAB DJ SCHOOL. W 2017 wygrał bitwę DJ-ską “CutFest” w Los Angeles w kategorii Beat-Juggling.

MISTY
DJ, promotor, kolekcjoner płyt i miłośnik winyli. W branży muzycznej od końca lat 90-tych.
Współtworzył legendarny kolektyw Niewinni Czarodzieje. Obecnie jeden z pięciu członków ekipy Soul Service, która ze swoimi setami didżejskimi odwiedza kluby oraz festiwale w Polsce, Europie i na świecie. Wydali 8 kompilacji (CD/LP) z polską muzyką z lat 60/70. Współpracował z warszawskimi stacjami radiowymi: Radiostacja, Radio Jazz i
„Radio Roxy”.

Diwali – święto świateł

Data: 27.10.2019
Miejsce: Pałac Kultury i Nauki; pl. Defilad 1, Warszawa
Cena: bezpłatne

27 października India International Foundation zaprasza na obchody Indyjskiego Święta Świateł – Diwali. W programie zostało przewidzianych wiele atrakcji:
⚜występy zespołów tańca Indyjskiego
⚜pokazy Jogi
⚜Carrom ( indyjski bilard)
⚜Mehendi- indyjska sztuka malowania henną
⚜Indyjska kuchnia i degustacja indyjskich słodkości przygotowane przez restaurację Namaste India
⚜stoiska Indyjskich produktów

✯✯✯ Diwali – indyjskie święto świateł ✯✯✯

Mecz Legia Warszawa – Wisła Kraków

Data: 27.10.2019
Miejsce: Stadion Wojska Polskiego; ul. Łazienkowska 3, Warszawa
Cena: 5 – 450 PLN

Mecz 13. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków odbędzie się w niedzielę, 27 października o godzinie 17:30.

Zapraszamy do Strefy Kibica oraz do poniższych punktów stacjonarnych:

  • kasy klubu przy ul. Łazienkowskiej 3 – czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 19.00, w soboty w godz. 10.00 – 17.00, a także w niedziele w godz. 10.00 – 16.00;
  • wyspa w Centrum Handlowym M1 w Markach – czynna codziennie w godz. 11.00 – 20.00 z wyłączeniem świąt oraz niedziel niehandlowych;
  • Fan Corner Legii Warszawa w Centrum Handlowym “Janki” – czynny codziennie w godz. 9.00 – 21.00 z wyłączeniem świąt oraz niedziel niehandlowych;

Spektakl “Inni ludzie”

Data: 26.10 – 17.11.2019
Miejsce: ATM Studio; Wał Miedzeszyński 384, Warszawa
Cena: 30 – 100 PLN

Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk. Luksusowe samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby – wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.

„Inni ludzie” to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery?
Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?
Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Spektakl ma charakter partycypacyjny, zrealizował go kolektyw, w skład którego weszli m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Kilkadziesiąt mieszkańców i mieszkanek Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, wykorzystanych w przedstawieniu.

Warszawski Festiwal Piwa

Data: 24-26.10.2019
Miejsce: Stadion Wojska Polskiego; Łazienkowska 3, Warszawa
Cena: 15 – 25 PLN

Nasz festiwal powstał z miłości do piwa rzemieślniczego i związanej z nim różnorodności. Może brzmi to banalnie, ale to prawda. Zapraszamy tylko małe, polskie browary, foodtrucki i ciekawych gości zza granicy, a piwowarzy osobiście polewają piwa, których często nie można kupić w butelce lub poza festiwalem. Impreza odbywa się dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Skupiamy się na smaku i piwnej kulturze, co sprzyja niepowtarzanej atmosferze. Każdy może przeżyć festiwal na własny sposób, wybierając między flipperami, szkoleniami, degustacjami, piłkarzykami, wykładami i innymi atrakcjami, których jest równie wiele, jak kolorów rzemieślniczego piwa.

Ale Warszawski Festiwal Piwa to przede wszystkim historie. Od tych największych, o marzeniach, które zmieniają życie, przez mniejsze, o ciężkiej pracy, doświadczeniu i inspiracji. Historie piwowarów i każdego z setek piw, uwarzonych specjalnie na festiwal. I niepowtarzalna historia pierwszego łyka rzemieślniczego piwa.

Niech poniesie nas piwna nowa fala.

Spacer po Puszczy Kampinoskiej

Data: 27.10.2019
Miejsce: Kampinoski Park Narodowy
Cena: 5 PLN

PTTK Oddział Stołeczny Kolo Terenowe Śródmieście zaprasza na spacer po Puszczy Kampinoskiej na trasie: Truskaw – Mogiła Powstańców – Truskaw. Do przejścia ok. 10 km. Zbiórka godz. 9:15 pętla autobusowa Metro Młociny peron 4. Odjazd autobusem 210 o 9:28. Prowadzi kol. Henryk Ogonowski.

Musical Rodzina Addamsów

Data: 25-31.10.2019
Miejsce: Teatr Syrena; Litewska 3, Warszawa
Cena: 80 – 120 PLN

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyserował Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu objął Tomasz Filipczak (Warszawa) i Piotr Deptuch (Poznań). Za choreografię odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię zaprojektował Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. W tym składzie realizatorzy przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: Chcesz być Addamsem, W całkiem nową stronę, Większego świra mam czy Zatańczmy jeszcze raz – wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.