10 pomysłów na weekend w Warszawie (20-22.12.2019)

Jutro rozpoczyna się ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia, a zarazem przedostatni weekend w 2019 roku. Warszawa powoli stygnie przed noworocznym balem. Co nie znaczy, że nie znajdziemy rozrywek, gdybyśmy chcieli wymknąć się z domu by uniknąć przedświątecznych porządków.

Gdbyśmy my mieli wymknąć się w najbliższy weekend to pewnie zdecydowalibyśmy się na coś z tego:

“If you don’t skate don’t start”

Data: 20.12.2019
Miejsce: Kinoteka PKiN; pl. Defilad 1, Warszawa
Cena: 10 zł

Na horyzoncie pojawia się kolejna produkcja Krzysztofa Godka pod wymownym tytułem “IF YOU DON’T SKATE, DON’T START”. Warszawska premiera odbędzie się w piątek 20 grudnia o godzinie 19:30 w Kinotece. Wstęp 10 zł, bilety można nabyć w SH store, ilość miejsc limitowana więc trzeba się streszczać. Zapraszamy i do zobaczenia.

“Czy da się zrobić full skate video w niecały rok? W Polsce? Da się, ale kosztuje to bardzo wiele – tyle, żeby zastanowić się czy w ogóle warto było kiedykolwiek zaczynać przygodę z deskorolką, a tak naprawdę dojść do wniosku że lepiej było nie zaczynać.

W 2012 roku zadawałem sobie pytanie czy mamy “Problem?” W 2019 doszedłem do wniosku że nic się nie zmieniło w kwestii prześladowania przez służby porządkowe i ludzi którzy je wzywają. Jakby było nam mało, że sami spuszczamy sobie fizyczny i psychiczny łomot każdego dnia na naszych rodzimych dalekich od ideału spotach. Mimo wszystkich przeciwności udało się zebrać całkiem pokaźną ilość materiału który zaprezentujemy Wam w piątek, 20 grudnia o 19.30 w Pałacu Kultury.


Robiliśmy wszystko co w naszej mocy żeby film był jak najlepszy, każdy dawał z siebie wszystko a nawet więcej. Niemal każdy dzień tego roku spędziliśmy na ulicach (wyjątkami były tylko dni w które padało).


Świeżutkie triki przygotowali dla Was Krzysiek Poskrobko, Filip Dziewięcki, Filip Wojciechowski aka @ogcinos , Konrad ‘Spinacz’ Krużyński, Tomek Kotrych, Tadeusz Szymański Andrzej Palenica, Tomek Ziółkowski, Dominik Jaworowski, Piotr Kiełb, Tomek Goławski oraz wielu innych. Za kamerą i montażem ja, czyli Krzysztof Godek a w animacje pomaga Joanna Suska.

#OneLight

Data: 20-22.12.2019
Miejsce: Global EXPO; ul. Modlińska 6d, Warszawa
Cena: 15 zł

Piątek 19:00

Koncert #ONELIGHT z udziałem Kayah, Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Adama Sztaby z orkiestrą oraz międzynarodowych gości: Maurice Sklar, Miqedem, Klezmeranians

Przesłanie jedności i nadziei – historia Jonathana Bernisa, żydowskiego rabina polskiego pochodzenia

Sobota 19:00

Koncert #ONELIGHT z udziałem Kayah, Nosowskiej, Natalii Nykiel, Skubasa, Dawida Kwiatkowskiego, Adama Sztaby z orkiestrą oraz międzynarodowych gości: Maurice Sklar, Miqedem, Klezmeranians

Przesłanie jedności i nadziei – historia Jonathana Bernisa, żydowskiego rabina polskiego pochodzenia

Niedziela 15:00

ONELIGHT – wspólne świętowanie. W tym dniu zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania przy dźwiękach żydowskich melodii, polskich kolęd, w atmosferze przedświątecznej radości.

Gościnnie: DownTown Brass

Udział w niedzielnym świętowaniu jest BEZPŁATNY i NIE WYMAGA REJESTRACJI

Serotonina

Data: 20.12.2019
Miejsce: Teatr Studio, PKiN; pl. Defilad 1, Warszawa
Cena: 35-100 zł

„Serotonina” Michela Houellebecqa w STUDIO, czyli tragikomiczna opowieść o depresji. Pierwsza teatralna adaptacja najgłośniejszej książki roku.

Gwiazdor współczesnej literatury francuskiej po raz kolejny prowokuje. Claude-Florent Labrouste, bohater najnowszej powieści Houellebecqa, to 46-letni inżynier agronom (jak niegdyś sam autor), który pracuje jako urzędnik. Cieszy się wszystkimi atrakcjami tradycyjnego burżuazyjnego życia na poziomie. A do tego ma ostrą depresję.

Doświadczenie depresji określa najważniejsze tematy książki i przedstawienia w STUDIO. Twórcy spektaklu mówią: „Jeszcze do niedawna ludzi intrygowało pytanie, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Czy po prostu przestaje istnieć? Czy otwiera się tajemniczy, świetlisty tunel, przez który przechodzi dusza? A może szeroko otwierają się ręce Boga lub innej nieziemskiej istoty? Dzięki depresji możemy poznać odpowiedź na niektóre z tych pytań. W depresji wiele z człowieka umiera. Bywa, że w miejsce utraconych wspomnień i uczuć nie pojawia się nic nowego. Pustka rozrasta się stopniowo, ale nieubłaganie. Czy mechanizm ten jest sprawą indywidualnej choroby, czy powszechnym zjawiskiem dotyczącym całej ludzkości? Może jako ludzkość już jesteśmy martwi albo prawie martwi i jedynie fakt, że wciąż oddychamy i poruszamy się, pozwala nam ignorować właściwy stan rzeczy?”.

U Houellebecqa na depresję cierpi nie tylko główny bohater, ale i cała rzeczywistość. Krajobraz powieści i spektaklu to Europa w upadku, przestrzeń radykalnego politycznego konfliktu, miejsce, w którym stary porządek ostatecznie przegrywa. Houellebecqowska melancholia to więcej niż tylko indywidualny smutek – to raczej świadomość końca naszego świata.

Koncert symfoniczny

Data: 20-21.12.2019
Miejsce: Filharmonia Narodowa; ul. Jasna 5, Warszawa
Cena: 30-70 zł

W przedświąteczny weekend zapraszamy melomanów do spędzenia polsko- francuskiego wieczoru w Filharmonii Narodowej. Pierwszą część koncertu wypełni pełna młodzieńczej świeżości, niepozbawiona inwencji melodycznej Symfonia C-dur napisana przez nastoletniego Georgesa Bizeta.

Twórcy Carmen trudno jeszcze było w tamtym czasie wyzwolić się z wpływów swojego mistrza Charlesa Gounoda i stąd jej klasyczny charakter. Być może Bizet miał tego świadomość i dlatego nie przywiązywał do swojej Symfonii dużej wagi. Partytura musiała bowiem przeczekać niemal osiemdziesiąt lat, aby dopiero w latach 30. ubiegłego wieku ujrzeć światło dzienne. Aliści 17-letni twórca to w historii muzyki nic zaskakującego! Spis twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta dochodził w tym czasie do 200 pozycji, Felix Mendelssohn miał na swoim koncie Uwerturę do Snu nocy letniej, a Camille Saint-Saëns komponował już od 11 lat!

Utwory, które bezpośrednio wprowadzą nas w nastrój Bożego Narodzenia to pełna skupienia Litania do Marii Panny Karola Szymanowskiego oraz wybór najpiękniejszych polskich kolęd w opracowaniu Witolda Lutosławskiego. Obydwa dzieła, pomimo zupełnie odmiennego języka muzycznego, cechuje jednakowa swoista prostota i szlachetność. Przy czym Lutosławski nie stworzył jedynie użytkowego opracowania popularnych pieśni bożonarodzeniowych. Używając charakterystycznych dla siebie środków techniki kompozytorskiej w oryginalny sposób potraktował powszechnie znane kolędy, nadając im odświeżoną formułę.

Łowca

Data: 20-21.12.2019
Miejsce: Teatr Ateneum; ul. Jaracza 2, Warszawa
Cena: 70-80 zł

Niepokojący i intrygujący thriller w klimacie podobnym do twórczości Orwella, Miasteczka Twin Peaks Lyncha i Stalkera Tarkowskiego.

Kraj pogrążony jest w kryzysie. Pola są zalane. Brakuje jedzenia. W ludziach rodzi się strach. Kiedy okazuje się, że farma Covey’ów również nie osiągnie założonych celów władza wysyła do nich Wilhelma Bloora, żeby przeprowadził śledztwo. Wilhelm jest tresowanym od najmłodszych lat łowcą lisów, a jego misja ma na celu odnalezienie zwierząt, które odpowiadają za zarazę.

W trakcie trwającego śledztwa rodzi się jednak więcej pytań niż odpowiedzi, a zaskakujący bieg wydarzeń na zawsze zmieni życie bohaterów…

Klinika Skeczów Męczących

Data: 20.12.2019
Miejsce: Cyfrowy Polsat, Łubinowa 4a, Warszawa

Nowy Rok rozpoczniemy od satyrycznego podsumowania najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych roku 2019 w Polsce i na świecie. Wszystko to zobaczymy okiem specjalistów w dziedzinie drwin z otaczającej nas rzeczywistości, czyli Kabaretu Skeczów Męczących. Panowie wystąpią w towarzystwie wspaniałych kobiet: Moniki Dryl, Laury Breszki, Adrianny Borek. Noworoczne show ubarwią zaproszeni goście: Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Nowaki. Na kanapie pod obstrzałem niewygodnych pytań zasiądzie m.in. Robert Górski. O oprawę muzyczną całości zadba zespół Enej, z którym gościnnie wystąpi Anna Wyszkoni. Skecze, monologi, zabawne materiały filmowe i niezwykły talk-show, czyli szalona zabawa w karnawałowym stylu!

Sept All Night Long

Data: 20.12.2019
Miejsce: klub Jasna 1; ul. Jasna 1, Warszawa
Cena: 30 zł

Nasz rezydent, DJ, promotor, jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny techno – Sept wystąpi po raz kolejny w uwielbianej, a także oczekiwanej przez wszystkich formule – all night long. Jego niedawny występ w gruzińskich KHIDI zakończył się po 8.5 godzinach, dlatego nasze pytanie brzmi: czy pomożecie pobić mu ten rekord poprzez tłumną obecność od początku do samego końca? Jesteśmy przekonani, że tak.

Drukarnia:
Sept (Jasna 1 / Voxnox Records / DUEL ) All Night Long

Bar:
MKO (Jasna 1 / dype)
Kovvalsky (Jasna 1 / K.O.D.)

Polska Wersja / Hemp Gru

Data: 21.12.2019
Miejsce: klub Proxima; ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa
Cena: 30-60 zł

Elo Załoga!

W tę sobotę musicie zorganizować sobie wolny wieczór, ponieważ wszystkie drogi tego dnia prowadzić będą do warszawskiej Proximy, gdzie na jednej scenie wystąpią Hemp Gru i Polska Wersja!

Pierwszej ekipy nie trzeba nikomu przedstawiać; legenda, polski klasyk, Bilon, Wilku i Żary przy wsparciu Szweda i DJ Centa robią zawsze robią na koncertach ogień. Tego wieczoru zespół obchodzić będzie XV-lecie ukazania się debiutanckiego albumu “Klucz”. Wkrótce więcej info!

Polska Wersja, Hinol i Jano, szturmem wkroczyli na polską scenę znakomicie wiążąc klasykę, nowoczesność i melodyjne refreny z hiphopowym sznytem. Po dwóch wspólnych albumach, trzech solówkach przyszedł czas na nagrody w postaci Złotych i Platynowych Płyt.

Imprezę poprowadzi znany i lubiany DJ Lem, więc o selekcję tego wieczoru nie musicie się martwić.

Na supporcie zagrają:

  • HACE
  • Czaku

Wielki Świąteczny Targ

Data: 22.12.2019
Miejsce: Fort Kręgliccy; ul. Zakroczymska 12, Warszawa
Cena: bezpłatne

Wielka Radość! Wielki Targ w Fortecy oficjalnie ogłoszony! ZAPRASZAMY 22 XII w NIEDZIELĘ, od rana do wieczora. Wpadajcie po gotowe pierogi, uszka, śledzie, ciasta, rybę w galarecie i barszczyk w słoiku. Możecie również liczyć na duży wybór wszystkiego, czego potrzeba kucharzom: świeże ryby, mięso w chowu eko, warzywa, orzechy, grzyby, mak, kiszonki, jajka, masło i oliwę. W tym roku czekać na Was będą różne rodzaje nalewek i cydrów idealne na prezent!

Zapraszamy do Fortecy, coroczny śledzik towarzyski gwarantowany.
Agnieszka i Marcin Kręgliccy.

Winyle za darmo

Data: 21.12.2019
Miejsce: Vinyl Tamka; ul. Chmielna 20, Warszawa
Cena: bezpłatne

Rozdajemy winyle za darmo ! W sobotę 21 grudnia w naszym sklepie przy ul. Chmielnej 20. Do rozdania mamy 1000 czarnych krążków. Bezwarunkowa darmówka! Limit 10szt. na osobę. Zapraszamy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.