5 najciekawszych warszawskich inwestycji, które powstaną do końca 2019 roku

Warszawa jest miastem, które ciągle się rozwija. W chwili obecnej (stan na 1/11/2018) w mieście trwa budowa 330 obiektów, a prawie 40 kolejnych jest przebudowywanych. Większość z nich to obiekty mieszkalne, ale są też i placówki edukacyjne, medyczne, kulturalne oraz hotele i biurowce. Postanowiłem się im przyjrzeć i wybrałem 5 najciekawszych inwestycji, z których będziemy mogli korzystać w Warszawie do końca roku 2019. Oto i one:

1. Centrum targowo-wystawiennicze GlobalExpo

Warszawa do końca bieżącego roku ma doczekać się placówki wystawienniczej na miarę europejskiej stolicy XXI wieku. Obiekt zlokalizowany będzie na Żeraniu, na styku dzielnic: Białołęka, Targówek i Praga Północ, na terenie dawnych zakładów elektronicznych WAREL. Jego powierzchnia użytkowa ma wynosić 60 tys m2, a oprócz centrum targowo-konferencyjnego będzie się tu mieścić część wystawiennicza, a także hotel klasy biznesowej i powierzchnie biurowe.

2. Biurowiec Chmielna 89

W każdym roku na terenie Warszawy biurowce wyrastają jak grzyby po deszczu. Co zatem wyróżnia ten od innych? Nie będzie ani najwyższy ze swoimi 79 metrami, ani jego powierzchnia użytkowa nie budzi podziwu (24,5 tys m2). Otoczony ulicami: Chmielną, Miedzianą i Alejami Jerozolimskimi, zwracać będzie uwagę swoją architekturą. Zbudowany ma być w stylu high-tech, o nieregularnym kształcie. Aż dziw bierze skąd pomysł właśnie na taką formę, a jak zaprezentuje się w rzeczywistości? Dowiemy się już w październiku 2019.

3. Mennica Legacy Tower

Drugi z biurowców w naszym zestawieniu. Jego planowana wysokość to 141 metrów. Będzie zatem najwyższym budynkiem oddanym do użytku w roku 2019. 34 kondygnacje naziemne, 4 podziemne, 65,6 tys m2 powierzchni użytkowej. Obok głównego biurowca, o ciekawej architekturze w stylu neomodernistycznym, stanie drugi mniejszy budynek biurowy. Oprócz powierzchni biurowej, znajdzie się tu 4,5 tys m2 powierzchni handlowo-usługowej.

4. Dzielnicowy ośrodek kultury

Na Ursynowie powstaje właśnie nowy budynek ośrodka kultury, która ma zostać oddany do użytku pod koniec tego roku, przy ulicy Indiry Gandhi. Budynek ma posiadać cztery kondygnacje. Na jego dole znajdzie się galeria, klub muzyczny i sale widowiskowe, natomiast górne piętra zajmą sale dydaktyczne. Łączna powierzchnia to nieco ponad 6 tys m2. 

5. Galeria Młociny

Ten 5-kondygnacyjny budynek ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2019 roku i zaspokoić potrzeby mieszkańców rozbudowujących się ekspresowo Młocin. Powierzchnia całkowita galerii ma wynieść 220 tys m2, a aż 71 tys m2 zajmie powierzchnia handlowo-usługowa. Jest to kompleks z planowaną rozbudową w ciągu 10 najbliższych lat. II i III etap budowy zakłada bowiem powstanie budynków biurowych w bliskim sąsiedztwie galerii handlowej.

 

Wszystkie zdjęcia pobrane zostały ze strony www.urbanity.pl

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o