Piłkarskie emocje, czyli mecze kadry na Stadionie Narodowym

Sport ma to do siebie, że gdy gra reprezentacja kraju, każdy mniej lub bardziej zafascynowany dyscypliną kibicuje ‘swoim’. Gdy nasi strzelą gola wybuchamy radością, a z nami 50 tysięcy innych ludzi. Gdzie to przeżyć? Oczywiście na Stadionie Narodowym podczas jednego z meczów reprezentacji Polski w piłkę nożną.

 

Stadion Narodowy, a dokładniej PGE Narodowy, bo tak brzmi dziś jego oficjalna nazwa, został zbudowany na potrzeby turnieju Mistrzostw Europy EURO 2012, który Polska współorganizowała z Ukrainą. Może pomieścić 58 tysięcy kibiców i jak sama nazwa wskazuje jest to oficjalny stadion reprezentacji Polski, na którym kadra rozgrywa wszystkie mecze o punkty. Pierwszymi meczami jakie rozegrała tu kadra, były:

Polska – Portugalia 0-0; 29 lutego 2012, mecz towarzyski

Polska – Grecja 1-1; 8 czerwca 2012, Mistrzostwa Europy 2012, faza grupowa; pierwszy mecz o punkty. Robert Lewandowski pierwszym strzelcem gola dla kadry na tym stadionie.

 

Gdzie sprawdzić najbliższe mecze?

Kalendarz PGE Narodowy           

Bilety na mecze kadry                  

 

Na meczu reprezentacji Polski na Narodowym byłem po raz pierwszy w roku 2017. Był to mecz przeciwko Urugwajowi zakończony wynikiem 0-0, a przy okazji pożegnalny mecz w kadrze Artura Boruca. Stadion od środka zrobił na mnie duże wrażenie, a kilkadziesiąt ludzi ubranych na biało-czerwono, którzy zapełniało obiekt tylko spotęgowało to uczucie. Choć doping w żaden sposób nie dorównuje temu, co dzieje się tutaj podczas finałowych meczów o Puchar Polski w rozgrywkach klubowych, to raz na jakiś czas trybuny ożywały zachęcając Polaków do strzelania goli. Dla kogoś, kto nie bardzo czuje klimatu piłki klubowej, a chciałby obejrzeć mecz piłki nożnej na żywo, jest to świetny wybór. Osobiście gorąco polecam, ponieważ odbiór meczu na stadionie, a przed TV diametralnie się różni. W dodatku w kadrze Polski gra kilka nazwisk, które rozpoznawalne są dla kibiców piłkarskich w całej Europie: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Łukasz Fabiański. Obejrzenie na żywo widowiska z udziałem najlepszych graczy zawsze jest miłe dla oka. No i co najważniejsze, o czym wspominałem na początku: Polacy zawsze wspierali swoich sportowców, więc to doskonała okazja aby pokibicować w najważniejszych meczach piłkarskich.

 

20171110_204329

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o