Maj, top 10: Kultura

Oto nasze top 10, a więc najciekawsze wydarzenia kulturalne w Warszawie, które odbędą się w maju. Wybór subiektywny, kolejność przypadkowa.

Nowa Tradycja 2018

To już 21. Festiwal Polskiego Radia “Nowa Tradycja”. To największy festiwal polskiej muzyki ludowej i muzyki historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę. Zagrają nie tylko znane postacie, ale również finaliści Konkursu Muzyki Folkowej, w liczbie 12 konkurujących ze sobą osób/zespołów. Wszystko to w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Termin: 10-13.05

Więcej o wydarzeniu na stronie Polskiego Radia.

15. Festiwal Filmowy Docs Against Gravity

Największy festiwal kina dokumentalnego zawita również do Warszawy. Program festiwalu to 100 premier dokumentalnych z całego świata, spotkania i debaty z twórcami, sekcje edukacyjne dla dzieci i seniorów, a także kino VR. W Warszawie do festiwalu dołączyły kina: Kinoteka, Luna oraz Iluzjon.

Termin: 11-20.05

Więcej o wydarzeniu na stronie Festiwalu.

XXV Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Program jubileuszowego Przeglądu skupi się na rzeczach, jakie osiągali na stokach największych gór polscy alpiniści. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów historii polskiego alpinizmu, a także tych, którzy interesują się osiągnięciami naszych współczesnych sportowców. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Sportu i Turystyki.

Termin: 11-13.05

Więcej o wydarzeniu na stronie Muzeum Sportu i Turystyki.

59. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

To już kolejny sezon najsłynniejszych koncertów, które mają najdłuższą tradycję w kraju. W Łazienkach Królewskich, od maja do września, w każdą niedzielę, znów będą wybrzmiewać dźwięki muzyki klasycznej. To największa kulturalna wizytówka Warszawy.

Termin: 13.05 – 30.09

Więcej o wydarzeniu na stronie Koncertów Chopinowskich.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury 2018

W maju do miast całej Polski zawita Apostrof – Międzynarodowy Festiwal Literatury. Jest to możliwość spotkania z autorami książek, a także rozmowy z nimi. W Warszawie wszystkie spotkania odbędą się w Teatrze Powszechnym.

Termin: 14-20.05

Więcej o wydarzeniu na stronie Empiku.

9. Warszawskie Targi Książki 2018

PGE Narodowy zaprasza wszystkich fanów literatury na największe targi książki, które odbywać się będą przez cztery dni. To spotkania z autorami książek, rozmowy, wykłady, ale także setki stoisk wydawców z Polski i świata.

Termin: 17-20.05

Więcej o wydarzeniu na stronie Warszawskich Targów Książek.

Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy 2018

Dom Kultury Świat zorganizuje w Parku Bródnowskim po raz czwarty imprezę kultur etnicznych Polski i Europy, związaną z archeologią i antropologią. Będzie to seria warsztatów, koncertów oraz spotkań z twórcami. 

Termin: 19.05

Więcej o wydarzeniu na stronie Domu Kultury Świt.

Noc Muzeów w Warszawie i na Mazowszu 2018

Nadchodzi najważniejsze wydarzenie kulturowe w całym kraju. Noc Muzeów wraca również i do Warszawy. Jest to darmowa impreza podczas, której uczestnicy mogą zwiedzać muzea, galerie sztuki, ale i budynki, które na co dzień pozostają zamknięte dla postronnych: Sejm, Senat, Belweder, Filtry i wiele innych.

Termin: noc z 19 na 20.05

Więcej o wydarzeniu na stronie historia.org.pl

Wystawa “Beksiński – In hoc signo vinces”

W Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zostanie wystawionych 20 obrazów Zdzisława Beksińskiego, pochodzących z prywatnej kolekcji artysty. Wystawa potrwa kilka miesięcy.

Termin: 20.05 – 30.09

Więcej o wydarzeniu.

Dzień Teatru Publicznego

13 warszawskich teatrów przystąpiło do akcji “bilet do teatru za 300 groszy”. W dniu 12.05 i 13.05 część teatrów wystawi sztuki, gdzie za bilety przyjdzie nam zapłacić tylko 3 PLN.

Termin: 12-13.05

Więcej o wydarzeniu na stronie Dni Teatru Publicznego.

 

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o