Majówka w Warszawie

1 Maja – Święto Pracy, 3 Maja – Święto związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja – te dwie daty mają w głowie wszyscy ludzie pracujący. W tym roku tak nam się ładnie ułożyły w kalendarzu, że biorąc trzy dni urlopu, możemy ugrać aż dziewięć dni wolnego! Pomimo tego, że miasto się nam dosyć przerzedziło, to jednak całkiem spora liczba osób pozostała w Warszawie. Jakie atrakcje czekają nas w tym tygodniu w Warszawie? Sprawdźcie co robić w Majówkę pozostając w mieście.

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie

W dniach 1 – 6 maja swoje święto obchodzi 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im płk J. Kozietulskiego. Z tej okazji przygotowanych zostało wiele atrakcji: pokazy Szwadronu Honorowego, a także zawody z zakresu umiejętności jazdy konnej, strzelania, władania lancą oraz szablą. Impreza odbywać się będzie głównie w Łazienkach Królewskich i Umiastowie k. Warszawy. Wstęp bezpłatny. Pełen harmonogram imprezy w tym miejscu.

Piknik Europejski

Znów Łazienki Królewskie. 1 Maja organizowany jest Piknik Europejski, w związku z 14. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zorganizowanych jest wiele atrakcji: otwarcie wystawy “Insygnia władzy. Trackie złoto ze zbiorów Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii”; wstęp wolny do obiektów znajdujących się na terenie Łazienek, w Amfiteatrze odbędą się koncerty Orkiestr Reprezentacyjnych. Cały dzień będą realizowane wystawy, warsztaty dla dzieci i parady orkiestr. Wstęp bezpłatny.

Piknik Warszawski

Połączone siły: Pikniku Warszawskiego, Smacznego Targu i Klubu Iskra organizują kolejne wydarzenie piknikowe. Mnóstwo knajp z kuchnią z czterech stron świata na świeżym powietrzu, leżaki, słońce i mnóstwo pozytywnej energii. Wszystko to już 1 maja. Fani gastronomii nie mogą przejść obojętnie. Wstęp bezpłatny.

Multimedialny Park Fontann 2018

W Majówkę startuje z nowym pokazem multimedialnym ulubiony Park Fontann wszystkich Warszawiaków. Pokazy specjalne w dniach 1, 2, 3 maja i dalej już klasycznie w każdy piątek i sobotę. W tym roku pokaz nosi nazwę “Książę Niedźwiedź”, a jest to adaptacja znanej warszawskiej legendy. Start o 21:00. Wstęp bezpłatny.

Holii Party

Warszawskie Schodki nad Wisłą zamienią się w magię kolorów. Impreza muzyczna z wyrzutniami CO2, confetti i mnóstwem proszku holii. Zabawa rozpoczyna się o godzinie 14:00, w dniu 1 maja. Wszystko to na Schodkach pod Mostem Poniatowskiego. Wstęp bezpłatny.

IX Festiwal Chorągwi

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie wraz z urzędem dzielnicy organizują kolejny festiwal chorągwi. Odbędą się pokazy żonglerki flagami, dworskich kuglarzy, a także warsztaty dawnego tańca. Wstęp bezpłatny.

VI Bieg Flagi

To już 6. Bieg Flagi organizowany w związku ze świętem flagi. Do pokonania, do wyboru, dwie pętle o długości 5 i 10 km. Bieg po terenie Cytadeli Warszawskiej odbędzie się w dniu 2 maja. Zapisy zostały już zakończone, ale jako widzowie możemy dopingować bezpłatnie.

Finał Pucharu Polski

W dniu 2 maja na Stadionie PGE Narodowy odbędzie się finał rozgrywek o Puchar Polski w piłce nożnej. Na przeciw siebie staną Legia Warszawa i Arka Gdynia. Liczymy na to, że Puchar pozostanie w Warszawie. Wszystkich kibiców Legii zachęcamy do przemarszu spod stadionu Legii na Łazienkowskiej o godzinie 13:00. Początek meczu na Narodowym o godzinie 16:00.

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja w związku ze świętem państwowym Łazienki Królewskie przygotowały kolejny dzień pełen atrakcji. Na terenie różnych budynków w parku, odbędą się przeróżne pokazy, wykłady, wystawy i koncerty. Wszystko to dzięki Towarzystwu Stanisławowskiemu. Wstęp bezpłatny.

28. Bieg Konstytucji 3 Maja

Jak co roku Aktywna Warszawa organizuje Bieg Konstytucji 3 Maja. Bieg przewidywany jest na 7 tysięcy uczestników. O godzinie 11:00, w dniu 3 maja, zawodnicy wystartują z Parku Agrykola, zaś długość trasy to 5 km. Zapisy zostały już zakończone, ale jako widzowie możemy dopingować bezpłatnie.

Kiermasz płyt winylowych

W dniu 3 maja od godziny 13:00 do godziny 1 w nocy, w dniu 4 maja grupa pasjonatów Tysiące Winyli organizuje na Barce Wynurzenie, zacumowanej przy bulwarach, wielki kiermasz płyt winylowych w cenie 5 pln za płytę. Nie lada gratka dla miłośników czarnej płyty! Wstęp bezpłatny.

Ogólnopolski Dzień Strażaka

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje w Warszawie Dzień Strażaka, przypadający na 4 maja. W tym roku atrakcje dla dzieci, ale również pokazy dla wszystkich grup wiekowych rozpoczną się o godzinie 10:00 na Placu Zamkowym. Wstęp bezpłatny.

XIII Przegląd Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”

W dniach 4 – 6 maja, w Służewskim Domu Kultury przez całe trzy dni odbywać się będą pokazy filmów etnograficznych z Polski i ze świata. Wstęp bezpłatny.

Bachata & Kizomba Festival by Bachaturo

Natomiast w dniach 4 – 7 maja, w Sangate Hotel Airport odbędzie się festiwal tańca Bachata & Kizomba, na którym wystąpią mistrzowie świata z lat 2015-2018, ale i inni utalentowani tancerze. Warsztaty zakończą się wspólną imprezą. Tutaj ceny biletów jednak w cenie 280 PLN lub sama impreza 140 PLN.

Wystawa Najpiękniejsze Kury Świata

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie organizuje wystawę pt. “Polskie Rasy Drobiu na Stulecie Odzyskania Niepodległości”. Wystawa odbędzie się w dniach 5 – 6 maja, a wstęp to jedyne 10 PLN.

Targ Śniadaniowy

Najsłynniejszy w Warszawie Targ Śniadaniowy powrócił na Żoliborz. Dużo dobrego jedzenia, zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu. Start 5 maja, w godzinach porannych . Wstęp bezpłatny.

Festiwal Roślin Owadożernych

W dniach 5 – 6 maja w Arenie Ursynów odbędzie się festiwal roślin owadożernych “Magiczna Dżungla”. Oprócz samej wystawy odbędą się warsztaty, zajęcia z podstaw pielęgnacji i rozmnażania w domowych warunkach. Cena biletów 12-15 PLN.

Światowy Dzień Star Wars

W dniu 5 maja odbędzie się również, w Nowym Forcie na Żoliborzu, święto wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. Cały dzień pełno atrakcji, Rycerzy Jedi, oddziałów Imperium i droidów. Wstęp bezpłatny.

Festiwal Pierogów Świata

Wspominani wcześniej Klub Iskra, Piknik Warszawski i Smaczny Targ organizują kolejną imprezę gastronomiczną pod chmurką. Tym razem jest to Festiwal Pierogów Świata, a raczej jego kolejna edycja. Cieszy się on ogromną popularnością, więc w dniach 5 -6 maja zapewne znów zapełni się ludźmi z całej Warszawy i okolic. Wstęp bezpłatny.

Otwarcie sezonu letniego nad Wisłą

Doczekaliśmy się! Dzielnica Wisła w dniu 5 maja organizuje całodniową imprezę z okazji otwarcia sezonu letniego. Zabawa na obu brzegach Wisły: przy Żegludze Warszawskiej i przystani Aquatica. Zabawy i warsztaty w programie, a także bezpłatne rejsy pomiędzy brzegami. Wstęp bezpłatny.

Festiwal Grzesiuka

W dniach 5 – 6 maja odbędzie się jeszcze jedna impreza plenerowa. Teatr Baza organizuje w Parku Sieleckim Festiwal Grzesiuka. W programie spektakle, konkursy, warsztaty, spotkania, no i oczywiście koncerty. Wstęp bezpłatny.

Inauguracja sezonu w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury

W dniu 6 maja inaugurację letnią ma Amfiteatr w Parku Sowińskiego na Woli. W ramach imprezy swoje największe przeboje zaśpiewa Kayah. Kolejna okazja by pobawić się na świeżym powietrzu. Wstęp bezpłatny.

 

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o