“W tramwaju jest tłok, w pociągu jest tłok, kibice na Legię jadą”

Piłka nożna to dziś najpopularniejszy sport na świecie generujący największe zyski i przyciągający tysiące ludzi na stadiony oraz przed telewizory. Choć polskie drużyny raczej zawodzą na tle europejskiego futbolu to czasem sprawią nam miłą niespodziankę. Najlepszym tego przykładem jest drużyna warszawskiej Legii, której mecz na żywo powinien zobaczyć każdy mieszkaniec Warszawy.

Jeżeli jesteś mężczyzną to na 99% nie jest ci obca piłka nożna, jeżeli jesteś w tym 1% to już cię nie przekonam. Jeżeli jesteś kobietą to dla własnej ciekawości warto pójść i zobaczyć w życiu coś nowego. Mowa tu oczywiście o obejrzeniu na żywo meczu piłkarskiego. W najwyższej polskiej piłkarskiej klasie rozgrywkowej – Ekstraklasie – występuje jedna drużyna z Warszawy, a mowa tu oczywiście o Legii. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli pójdziecie na mecz raz to już tu zostaniecie. Tak było przynajmniej ze mną. Jest to oczywiście wpływ różnych zmiennych. Od lokalnego ‘patriotyzmu’ i kibicowaniu Legii od dziecka, przez fantastyczną (czyt. fanatyczną) atmosferę na trybunach po czystą formę rekreacji – obejrzenia meczu i spotkania się z kolegami.

 

Terminarz Legii

Bilety

 

Porozmawiajmy chwilę o aspekcie sportowym. Nie będę was oszukiwał: bycie kibicem polskiej piłki klubowej zakrawa o swego rodzaju masochizm. Większość spotkań to piłka, od której oglądania bolą oczy. Gdzieś Polska przespała kwestię treningu piłkarskiego, bo talenty przecież mamy. Wystarczy spojrzeć jak potrafią grać Polacy idący do dobrych lig zagranicznych. Zdarzają się jednak zrywy formy i ręce same składają się do oklasków, gdy widzimy grę naszych piłkarzy. Podczas ostatnich lat oglądałem mecze z przeciwnikami takimi jak: Real Madryt, Ajax Amsterdam, Sporting Lizbona czy Celtic Glasgow, w których zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, a to przecież topowe drużyny w Europie. Pójście na stadion może więc owocować obejrzeniem na żywo wspaniałego spotkania Legii, a przy okazji zobaczenia gry gwiazd światowego formatu.

 

20170604_203540

 

Jest jeszcze drugi aspekt uczestnictwa w meczu na Łazienkowskiej – atmosfera na trybunach. Tutaj niezależnie od gry naszych piłkarzy kibice dopingują przez cały mecz. To nie jest doping jakiego można uświadczyć na stadionach najlepszych lig świata. To nas wyróżnia i właśnie z tego powodu polecam wybrać się na mecz. Poczuć na własnej skórze, gdy 20 tysięcy osób ryknie Ceeeee… Coś niesamowitego. Do tego należy dodać oprawy meczowe przygotowywane przez kibiców, często z użyciem napiętnowanej w mediach pirotechniki, która w rzeczywistości dopełnia magicznego obrazu przygotowanych przez kibiców sektorówek i flag. Pamiętaj o dwóch sprawach:

  • Jeżeli chcesz poczuć doping na własnej skórze wybierz Żyletę (trybunę północną); jeżeli to twój pierwszy mecz to stań sobie z boku, na łuku i przyswajaj pieśni, które szybko załapiesz.
  • Jeżeli chcesz tylko obejrzeć mecz to nie wybieraj Żylety – to trybuna, na której się dopinguje.

 

Na zachętę film z oprawą z ostatniego meczu (vs Cracovia; 17.02.2019) na Łazienkowskiej.

 

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o