OSiR Targówek

Niewątpliwie sport oraz aktywność fizyczna są receptą na poprawę zdrowia, kondycji, a co najważniejsze samopoczucia. W Warszawie znajdziemy sporo miejsc, gdzie można tego ruchu zarzyć. Na Bródnie, które dziś jest częścią dzielnicy Targówek z pewnością największy kompleks sportowy to Ośrodek Sportu i Rekreacji “Targówek”, w skrócie OSiR Targówek.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Targówek
Adres: ul. Łabiszyńska 20, Warszawa (Targówek; Bródno)
www

IMG_20200822_113015

Oferta sportowa

OSiR Targówek to miejsce, które staramy odwiedzać się, gdy czas pozwala. Raz że, sport to zdrowie, a dwa, że mamy tu po prostu blisko. Dzięki temu dużą część oferty OSiRu mamy już sprawdzoną.

Obecny kompleks powstał na terenie dawnego klubu sportowego Polonez, z wykorzystaniem jego infrastuktury. W ciągu ostatnich dwudziestu lat obiekt kilkukrotnie i gruntownie przebudowywano: powstała pływalnia, stadion z kompleksem boisk (w tym jednym zadaszonym) i bieżnią. Sezonowo zaczęto uruchamiać lodowisko.

Stadion piłkarski

Zacznijmy od starego stadionu Poloneza, założonego w 1954 roku. Poza tym, że nie jest już stary, tylko całkiem nowy i sympatyczny (po modernizacji), to może pomieścić 1071 kibiców. Ładnie, jak na obiekt amatorski. Dodajmy do tego, że posiada profesjonalne oświetlenie, a jego boisko o wymiarach 105×68 m pokryte jest systemem trawy syntetycznej, posiadającej międzynarodowy certyfikat FIFA STAR 2.

To wszystko sprawia, że stadion dopuszczony do rozgrywania na nim meczów piłkarskich, do 4 ligi włącznie. Wokół boiska biegnie profesjonalna bieżnia, z której korzystamy w chłodniejsze pory roku (gdy bieganie po Lesie Bródnowskim jest utrudnione). Wieczorami można poobserwować treningi juniorów piłkarskich. Z tego, co doczytaliśmy, to właśnie tutaj trenuje reaktywowana drużyna juniorska Poloneza.

IMG_20200822_113200

IMG_20200822_113413

Pływalnia Polonez

Oddana do użytku w 2003 roku miewa swoje wzloty i upadki. Z pewnością jest to przyjemny obiekt do pływania, z basenem o wymiarach 25x16m, głębokości 1,2-1,8m i 6 torami. Do rekreacji służy drugi basen ze stacjami masażu i kaskadami wodnymi. Na terenie znajduje się jeszcze kilka jacuzzi i niezła zjeżdżalnia. Niestety… większość z tych atrakcji jest często wyłączona, nawet po ukończonych chwilę wcześniej konserwacjach obiektu. Dodamy, że podczas wizyty na pływalni można skorzystać z dwóch saun: fińskiej i infrared. Ponadto na basenie odbywają się zajęcia z nauki pływania, aqua aerobicu i zajęcia z gimnastyki wodnej dla seniorów.

IMG_20200822_113723

Siłownia

Choć stosunkowo mała, to bardzo dobrze wyposażony i mocny punkt OSiR Targówek. Na tej małej przestrzeni zebrano wszystkie niezbędne sprzęty do ćwiczeń. Spokojnie można tu zrobić trening siłowy, cardio lub crossfit. Siłownię wypełniają zadbane i dobre maszyny (m.in. atlas, suwnice) oraz strefa wolnych ciężarów. Choć miejsca jest mało, to ludzi też bardzo mało, natomiast bardzo przyjemnie usposobionych. Bardzo cenimy sobie treningi w tym miejscu.

Lodowisko

W okresie zimowym w oddzielnym pawilonie jest czynne lodowisko, choć w porównaniu do ośrodka Stegny czy Narodowego to raczej ślizgawka. Mimo wszystko jest gdzie się dobrze pobawić. Na miejscu można wypożczyć łyżwy, kask czy pingwinka/foczkę do nauki jazdy. Wizyta w ramach kart typu Multisport jest bezpłatna, podobnie jak cała oferta sportowa OSiR-u. Dodatkowo jazdę umila muzyka i światła kolorofonów.

IMG_20200822_113237

Sala gimnastyczna i pozostałe boiska

W deszczowe dni można skorzystać z krytego boiska, które znajduje się obok boiska głównego i jest przykryte balonem. Ponadto oferta OSiR-u rozszerzona jest o zajęcia odbywające się w sali gimnastycznej. Oprócz klasycznej gry w futsal, koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną, możecie sprawdzić się w gimnastyce i tenisie stołowym. Nawet nauczyć się tańczyć. Podobny zestaw boisk znajduje się poza salą gimnastyczną, na otwartym powietrzu obok stadionu.

IMG_20200822_113359

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.