Pijalnia Wódki i Piwa

Lokal ten, otwarty 24 godziny na dobę, w ciągu dnia jest oazą spokoju, ale wieczorem zamienia się w pub tętniący życiem: rozmowy przy kontuarze, gra na gitarze i szybkie piwo po drodze do następnego klubu. To miejsce na Nowym Świecie jest jednym z najfajniejszych, do których warto wpaść na jednego szybkiego.

Lokal

Pijalnia Wódki i Piwa to marka, która jako franczyza funkcjonuje na terenie całej Polski. W Warszawie otwarte są trzy lokale pod tym szyldem. Ponieważ słyszeliśmy różne głosy, które zdają się potwierdzać również opinie w internecie, skupimy się na jednym lokalu, który mamy sprawdzony i nie raz tam bywaliśmy. Mowa tu o Pijalni przy ulicy Nowy Świat 19.

My traktujemy ten lokal zawsze na zasadzie, posiedzieć pół godziny przy kontuarze i lecieć dalej. Oczywiście nie zniechęcamy tu do dłuższego przebywania, ale mamy wrażenie, że taki jest charakter tego miejsca: usiąść, wypić, zakąsić i iść dalej. Według nas to duży plus, szczególnie że miejsce ma doskonałą lokalizację: Nowy Świat, blisko Ronda de Gaulle’a, a więc turystyka i nocny szlak klubowy. Smaczku dodaje fakt, że za tapetę służą tu archiwalne gazety, a sam wystrój lokalu ma w sobie ‘to coś’.

Oferta

Świetny pomysł na menu. Wszystko do picia po 4,5 PLN: shot alkoholu, piwo, napoje niegazowane. Shotów-drinków mamy 10 rodzajów, plus klasyka: kieliszek czystej, cytrynówki lub innej smakówki. Wszystko do jedzenia po 6,5 lub 9 PLN. Zakąski idealne pod alkohol: śledzik, tatar, gzik, nóżki, czy chleb ze smalcem. W takich miejscach im menu krótsze, tym lepsze. Ponadto przywołuje na myśl przedwojenne lokale, gdzie wpadało się i wypadało, zakąszając wódkę właśnie takimi potrawami. Gdy tylko zobaczycie szyld “Pijalnia Wódki i Piwa” na Nowym Świecie, nie zastanawiajcie się, tylko wchodźcie. Zaspokoicie pragnienie, jak i zabijecie małego “głoda” 🙂

Informacje

Adres: Nowy Świat 19, Warszawa
Godziny otwarcia: przez cały tydzień, 24 godziny na dobę
Adres www: http://pwip.com.pl/ / fanpage

 

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o